Praca sezonowa w kraju a za granicą?

Wakacje w dalszym ciągu jeszcze trwają, a właściwie to można powiedzieć że jesteśmy już u kresu wakacji – wielu osobom wydaje się, że wraz z końcem wakacji kończą się także i wszelkiego typu prace sezonowe. Ale to niestety nic bardziej mylnego, a to chyba z racji tego, że wiele osób utożsamia pracę sezonową z pracą wakacyjną. A to błąd, ale skąd bierze się takie myślenie? Myślenie o pracach sezonowych w tym sensie bierze się na ogół stąd, że do prac sezonowych najczęściej angażują się uczniowie, a jak wiadomo uczniowie mogą pracę wykonywać przeważnie tylko i wyłącznie w wakacje.

praca sezonowaA to oczywiście błąd – bo jak pokazuje portal pracy z pracą sezonową – http://praca.owi.pl/dodatkowa/sezonowa zarówno w kraju jak i za granicą – http://praca.owi.pl/za-granica możemy znaleźć w dalszym ciągu dość pokaźną ilość ofert pracy sezonowych.

Mylne zatem przekonanie trzeba by było obalić, bo niestety takie myślenie o pracy sezonowej nie służy szczególnie tym którzy wlaśnie teraz chcieliby jeszcze takiej pracy poszukać, a są zniechęceni tym, że okres prac sezonowych został zamknięty wraz z wakacjami.

Warto dlatego też walczyć z tego typu stereotypami i jak najszerszej publiczności rozbrzmiewać dalej przekazując tego typu wiadomosci. Jak zatem szukać pracy sezonowej w obecnym czasie i na jaką pracę możemy obecnie liczyć jeśli chodzi właśnie o tego typu prace sezonowe?

 

praca sezonowa za granicaWchodzimy w okres jesieni można tak powiedzieć, a co za tym idzie oczywiście będą to nieco innego typu prace sezonowe, niż te które możemy wykonywać wczesną wiosną i wczesnym latem. Jeśli chodzi o prace sezonowe na koniec lata i na początek jesieni to oczywiście z pewnością będą to prace przy wszelkiego typu zbiorach – obecnie możemy liczyć na pracę sezonową przy zbiorach śliwek, zaraz będą zbiory jabłek, a w dalszej kolejności będziemy mieli do czynienia z pracami przy zbiorach warzyw typu ziemniaki, buraki. Czyli jak widać mamy do czynienia z pracami w rolnictwie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *